Parrocchia Ortodossa Romena l'Ascesione del Signore 

Parohia Ortodoxă Română 

Inăltarea Domnului - FIRENZE I

Actualitati

Sfintele Masluri la Parohia noastra in saptamana IV a Postului Mare 2016

Posted by Admin on April 13, 2016 at 4:30 AM

 

Sfântul Maslu la parohia Înălțarea Domnului din Firenze în săptămâna a IV a Postului Pastelui 2016

În săptămâna a IV-a a Postului Paștelui, la parohia 'Înălțarea Domnului' din Florența (Firenze), s-a slujit luni si vineri Taina Sfântului Maslu. Alături de părintele paroh I. Coman au fost prezenți preoții din parohiile vecine, Pr. Protopop I. Trandafir Bobirnea, Pr. Mihail Ursachi din parohia Villafranca, Pr. Viorel Matei din parohia San Giovanni Valdarno si părintele G. Dumitru din Parohia Pistoia. Mulțumesc în numele enoriașilor sfinților părinți pentru împreuna-slujire.

 


Categories: Activitati