Episcopia Italiei

Biserica Ortodox? Romān? Firenze

PAROHIA INALTAREA DOMNULUI - FIRENZE I
Chiesa Santa Maria degli Angeli Viale Amendola 40, 50121 Firenze

Actualitati

Sfintele Masluri la Parohia noastra in saptamana IV a Postului Mare 2016

Posted by Admin on April 13, 2016 at 4:30 AM

 

Sfântul Maslu la parohia Înălțarea Domnului din Firenze în săptămâna a IV a Postului Pastelui 2016

În săptămâna a IV-a a Postului Paștelui, la parohia 'Înălțarea Domnului' din Florența (Firenze), s-a slujit luni si vineri Taina Sfântului Maslu. Alături de părintele paroh I. Coman au fost prezenți preoții din parohiile vecine, Pr. Protopop I. Trandafir Bobirnea, Pr. Mihail Ursachi din parohia Villafranca, Pr. Viorel Matei din parohia San Giovanni Valdarno si părintele G. Dumitru din Parohia Pistoia. Mulțumesc în numele enoriașilor sfinților părinți pentru împreuna-slujire.

 


Categories: Activitati