Schimbarea la Fata si Sf Maslu la parohia FIRENZE 1

Posted by Admin on August 11, 2017 at 8:20 AM

Duminica 6 August Parohia Înălțarea Domnului din Florența a sărbătorit Praznicul Schimbării la Fata a Mântuitorului. Dupa Sfânta si Dumnezeiasca Liturghie si cuvântul de învățătura a părintelui paroh I. Coman a urmat slujba pentru pomenirea celor adormiți. Bucuria sărbătorii a fost încununata de o agapa frățeasca cu tradiționala binecuvântare a strugurilor.

https://web.whatsapp.com/1b251494-6aa9-4899-a9b2-3819ddfbdc5e" />

Cu ajutorul lui Dumnezeu si binecuvântarea Preasfințitului Episcop Siluan al Italiei, tot in ziua de 6 August după amiaza cu ocazia Postuli Adormirii Maici Domnului, la parohia "Înălțarea Domnului" din Florența - Firenze 1, s-a săvârșit slujba Sf. Maslu. Părintelui paroh I. Coman s-a alăturat Pc părinte Mihai Anton de la parohia "Sfânta Muceniță Anastasia Romana" din Prato.

Mulțumim lui Dumnezeu pentru toată grija si binecuvântarea Sa.

Categories: None