Praznicul Adormirii Maicii Domnului la Firenze 1

Posted by Admin on September 8, 2017 at 6:25 PM

Sărbătoarea Slăvitului praznic al Adormirii Maicii Domnului a început în seara zilei de 14 august un grup de credincioși și tinerii ai parohiei împreună cu părintele paroh I. Coman care au cantat Prohodul Maicii Domnului împreună cu procesiunea cu Epitaful Adormirii.

În dimineața zilei de de 15 August, după Sfânta și dumnezeiasca Liturghie și cuvântul de invățătură a părintelui paroh a urmat agapa frățească si ajutorarea celor sărmani și pribegi sau bolnavi dar și celor care au nevoie de cei dragi de acasă și își doresc să-și întregească familia măcar pe timpul verii. Mulțumim Maicii Domnului pentru binefacerile primite, pentru mângâierea și grija față de toți și pentru Sf biserică care îi poartă numele Santa Maria degli Angeli, Sfânta Maria a îngerilor, din viale Amendola, Firenze.