Parohia Inaltarea Domnului Firenze impreuna cu Sant Egidio la sarbatorirea a 48 de la infiintarea acesteia in 6 Aprilie 2016

Posted by Admin on April 14, 2016 at 6:05 PM

Cu mare bucurie parohia Inaltarea Domnului din Firenze a participat la invitatia SE Cardinal G. Bettori in dupamiaza zilei de Vineri 6 Aprilie, la sarbatorirea a 48 de ani de infiintarea Comunitatii Sant'Egidio. Parintele paroh Ioan Coman, si consilier pentru dialog al Episcopiei Ortodoxe Romane a Italiei, prieten al Comunitatti de mai bien de 30 de ani, a felicitat comunitatea si exprimat mesajul de prietenie din partea Ps Siluan SE Cardinalul Bettori. Parintele paroh, care prin bunavointa Eminenetei Sale Card. G. Bettori, a obtinut un nou locas de cult fpoarte central si spatios a multumit inca o data Eminentei sale nu numai din partea PS. Episcop Siluan al Italiei, a enoriasilor parohiei, dar si personal.